יחסים בין אישיים

בעולם שבו אחוזי הגירושין גבוהים יותר מאשר אי פעם, טועים לפעמים לחשוב שיחסים בין אישיים הם יחסים בין בני זוג. ואמנם יחסים בין בני זוג הם באמת יחסים בין אישיים, אך באלה עלינו לכלול גם יחסים בין בני משפחה, חברים, קולגות, ובעצם עם כל אחד איתו אנחנו נמצאים בקשר כלשהו.

 

קשר אנושי הוא חלקי בלתי נפרד מהקיום האנושי, שכן אנחנו חיים בעולם עם אחרים, ולא בתוך ואקום. ככזה, אנחנו חווים ומעורבים ביחסים בין אישיים מרגע לידתנו ועד למותנו, כל זמן שאנחנו בהכרה.

 

במהלך החיים, ובמיוחד בשלבים המוקדמים, אנחנו לומדים כיצד לתקשר עם אחרים וכיצד לספק את צרכינו האישיים. אנחנו גם לומדים דפוסים של יחסים בין אישיים - בין אם חווינו אותם בעצמנו ובין אם ראינו אותם סביבנו.

 

הקושי מתחיל כאשר באופן לא מודע, ולמרות שאנחנו רוצים לבחור אחרת, אנחנו חוזרים על אותה התנהגות שוב ושוב (לעיתים מבלי לשים לב) ועולים בכל פעם על אותם המוקשים. מצב כזה יכול להוביל לתסכול עמוק ולהצביע על קונפליקטים לא פתורים ופחדים שקשה להכיר בהם.

 

מאחר ופסיכותרפיה אקזיסטנציאליסטית מבוססת בראש ובראשונה על קשר בין אישי משמעותי, ניתן לזהות במהלך הטיפול את הדפוסים המפריעים, להבין ולבחון אותם, ועל ידי הקשר הטיפולי לבנות דפוסי יחסים בין אישיים חדשים ומיטיבים יותר.

אור יניר - פסיכותרפיה אקזיסטנציאליסטית | החלוצים 44, תל אביב | טשרניחובסקי 21, תל אביב | 052-5452966 | or.yanir@gmail.com

כל הזכויות שמורות ©