טיפול בדיכאון

דיכאון הוא אחת ההפרעות הרגשיות הנופצות ביותר בעולם. על פי הערכות, כ-5% מהאוכלוסיה סובלת ממנו, וכ-16% מהאנשים יסבלו מדיכאון במהלך חייהם. הוא הוגדר כ"המגפה של המאה ה-21". דיכאון, כמו שאר ההפרעות, אינו מתייחס למין, גיל, מוצא, מעמד חברתי ושאר מאפיינים דמוגרפיים. הוא עלול לתקוף כל אחד.

 

לדיכאון ישנם גורמים שונים ומגוונים, החל מגורמים גנטיים תורשתיים ומבנה אישיות וכלה בשימוש בסמים, תופעות לוואי של תרופות וחוסרים תזונתיים שונים.

 

לא מדובר בסתם מצב רוח רע, אלא בחוויה קשה המשתלטת על כל תחומי החיים, פוגעת בשגרה היומיומית וצובעת את העולם בשחור, אבל יותר מהכל מדובר בחוויה קיומית, מצב אנושי קשה מנשוא.

 

פסיכותרפיה אקזיסטנציאליסטית יכולה להקל על הסובלים מדיכאון ולעיתים אף להכחידו, בין אם באמצעות הבנה עמוקה יותר של העולם ובין אם במציאת כוחות נפשיים המסוגלים להתמודד עם מצב קיומי קשה שהעולם מציב בפנינו. השימוש באלמנטים דינמיים מאפשר ניתוח של קונפליקטים לא מודעים, ועל ידי כך שינוי במצב והתמודדות איתו.

אור יניר - פסיכותרפיה אקזיסטנציאליסטית | החלוצים 44, תל אביב | טשרניחובסקי 21, תל אביב | 052-5452966 | or.yanir@gmail.com

כל הזכויות שמורות ©