טיפול בחרדה

כולם דואגים לפעמים. כולם מרגישים רמה מסוימת של חרדה כשהם צריכים לדבר בפני קהל למשל, לפני ראיון עבודה או כשהם עוברים תקופה של קשיים כלכליים. אבל עבור חלק מהאנשים, החרדה הופכת לחזקה ותכופה כל כך שהיא משתלטת להם על החיים. אם אתם מרגישים שאתם מפספסים הזדמנויות, שאתם לא מוצאים שקט ושהחיים שלכם מלאים רק בדאגות, אלה סימנים שהחרדה השתלטה עליכם.

חרדה היא ככל הנראה התופעה הנפשית הנפוצה ביותר, וזו הפוגעת ביותר אנשים מכל תופעה אחרת. מדובר למעשה בתגובת חירום של הגוף והנפש למצב מאיים בעולם, היכולה להתבטא באופנים שונים שעוצמתם משתנה (למשל דופק מואץ, רעד, הזעה, קוצר נשימה, תחושת חוסר נוחות כללית).

 

הבעיה מתחילה כאשר החרדה אינה מכוונת כלפי מצב אמיתי בעולם ומופיעה רק מעצם המחשבה על היתכנותו של אותו מצב. כשזה קורה, החרדה פוגעת בשגרת החיים ואיכותם, ועלולה להפוך לתופעה קיצונית שיש לטפל בה.

 

חרדה היא חלק בלתי נפרד מהקיום האנושי. למרות היותה חוויה מטרידה המוציאה את האדם משלוותו, מדובר בתופעה שניתן ללמוד ממנה ולשאול שאלות אודות החיים שלנו בעקבותיה – אם נדע לשלוט בחרדה ולא לתת לה לשלוט בנו.

 

“Whoever has learned to be anxious in the right way has     learned the ultimate.” (Søren Kierkegaard)

 

פסיכותרפיה אקזיסטנציאליסטית יכולה לסייע בטיפול בחרדה דרך הבנתה והבנת החוויה האישית, כמו גם להבנת הגורמים לה, ובכך לצמצם את תדירות הופעתה ולתת כלים להתמודדות איתה.

אור יניר - פסיכותרפיה אקזיסטנציאליסטית | החלוצים 44, תל אביב | טשרניחובסקי 21, תל אביב | 052-5452966 | or.yanir@gmail.com

כל הזכויות שמורות ©